Daily Archives: joi, mai 2, 2013

Moldovenii din Portugalia o susțin pe Aliona Moon

Descierea acestui spot de susținere pentru reprezentanta Moldovei la Eurovision 2013 este următoarea:

Acțiune de susținere a reprezentantului R.Moldova la Concursul Internațional „Eurovision” desfășurată de catre reprezentanții Diasporei Moldave din Portugalia și a Ambasadei R. Moldova din R. Portugheză, în cadrul flashmobului Internațional „O mie de lumini către Luna”. Lisabona, 28 aprilie 2013

Frumos! Hai Moldova!


Mihaela Gherasim se mărită

Conform datelor obținute de Serviciul de Informare și securitate a blogului recent Mihaela Gherasim, fosta EuroTVistă, Publikistă, Praimistă și actuală Jurnalistă se mărită.

Conform aceleași surse nunta trebuie să aibă loc pe data 14 septembrie 2013. Inițial aceasta urma să fie organizată în grădina casei părintești conform vechilor tradiții moldovenești. Trebuia să fie aranjat gazonul și instalat un cort. Cu părere de rău nu e posibilă desfășurarea nunții în grădină or drumul european va ajunge în toamnă doar până la Bălți și Soroca iar Ferrari-ul viitorului soț al Mihaelei nu permite deplasarea în siguranță până în raionul Râșcani. Din această cauză nunta va avea loc în restaurantul ”Drum Bun” din Bălți (tot mai aproape de plaiurile natale).

Aceeași sursă a confirmat faptul că pentru luna de miere mirii și-au rezervat o corabie și vor face turul Moldovei pe Prut și Nistru. Patrioți!

P.S. Mihaela, la mulți ani!

p.p.s. Această însemnare este pentru cei ce știu să zâmbească de dimineață. O zi bună vouă!